Naše škola uspěla mezi prvními v podání projektu "EU peníze školám".

Cílem projektu je zvýšit kvalitu vzdělávání a to především díky použití moderních vyučovacích pomůcek   a   moderních metod vyučování.

Vyučování se pro žáky zatraktivní a docílí se jejich většího zájmu o vzdělávání.

Na tento projekt jsme získali  částku 540 453 Kč.

V rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost „EU peníze školám“naše škola v projektu „Zkvalitnění výuky na ZŠ Sudoměřice“ realizuje tři klíčové aktivity.

informační gramotnost

šablona č. I/1 Individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol

šablona č I/ Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti

šablona č. I/3  Vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci výuky v této oblasti

2. cizí jazyky

šablona č. II/1 Individualizace výuky cizích jazyků

šablona č.II/ 2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji výuky cizích jazyků

šablona č.II/3 Metodický kurz pro učitele cizích jazyků

3. využívání ICT

šablona č.III/1 Individualizace výuky prostřednictvím digitálních technologií

šablona č.III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

šablona č. III/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků pro oblast digitálních technologií

V rámci klíčové aktivity, šablona I/1, II/1 a III/1 jsou individualizovány předměty ČJ, AJ a ICT zvolených skupin.

V rámci klíčové aktivity „Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT“, "Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji výuky cizích jazyků" a "Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti " vytváří pedagogové školy sady vlastních digitálních učebních materiálů, které ověřují a využívají ve vlastní výuce.

V rámci klíčových  aktivit "Vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci v této oblasti", "Metodickém kurzu pro učitele cizích jazyků" a  „Vzdělávání pedagogických pracovníků pro oblast digitálních technologií“,  budou pedagogičtí pracovníci školy proškoleni v daných oblastech  a získají další znalosti ve vzdělávacím procesu a v profesním životě.

ZŠ zpracovala v rámci šablony I/2, II/2 a  III/2,    sady  vzdělávacích materiálů (DUM = digitální učební materiály) v tematických okruzích:

- Jazyk

- Člověk a jeho svět

- Člověk a příroda

- ICT

Kontaktní osoba pro zájemce materiálů: Mgr. Šárka Daňková, tel. 518335255

V další sbírce fondu Sidus byla vybrána a odeslána částka 210 Kč. Děkujeme za spolupráci