Aktuálně z naší školy

KROUŽEK  PALETKA  V GALERII UMĚNÍ V HODONÍNĚ

Dne 15. května navštívil kroužek Paletka Galerii umění v Hodoníně.  Zúčastnily se animačního programu Galerie do kapsy. Dětem bylo vysvětleno, kdo všechno v takové galerii pracuje, prohlédly si výstavu, seznámily se s pomůckami malířů a sochařů, vyrobily si vlastního průvodce galerií, shlédly i výstavu moderního umění a vytvořily si vlastní čaj (dílna pro děti k výstavě Voňavá košilka). Moc se nám tam líbilo a protože děti obdržely i Zlatou kartu (volný vstup do galerie), jistě tam nebyly naposled. J

Seznam přijatých žáků do ZŠ naleznete v sekci- Základní škola - DOKUMENTY

UKÁZKOVÉ HODINY S RODILÝM MLUVČÍM AJ
11. 4.
proběhly ukázkové hodiny s rodilým mluvčím. Žákům se hodina moc líbila a aktivně so do ní zapojovali. Lektorka si připravila hodinu na téma  - počasí. Společně se žáky procvičili slovní zásobu týkající se tématu. Hodiny anglické konverzace se vydařily.

JARNÍ POSEZENÍ

Ve čtvrtek 5. dubna se společně sešli žáci 2. a 4. ročníku společně s rodiči k Jarnímu posezení. Děti si připravily několik výrobků z běžně dostupných materiálů, které své rodiče učily vyrábět. Vyráběla se párty brčka, náramky, záložky do knížky a "náhradní ruka" . Společným výrobkem byl otisk ruky, který je symbolem spolupráce mezi rodičem a dítětem. Všem maminkám děkujeme za přípravu občerstvení. Dětem chci poděkovat za pomoc při všech aktivitách a společně se těšíme na další setkání!