logotyp

Uskutečněné akce 2020/2021

DIVADLO ABRAKA MUZIKA
22.června se uskutečnilo v naší MŠ krásné divadelní představení divadla Abraka Muzika s názvem Pohádkový vandr. 

DIVADLO HVĚZDIČKA
17.června navštívilo naši  MŠ maňáskové divadlo Hvězdička, které nám zahrálo poučnou pohádku Krtek a rytíř.

MINIŠKOLIČKA
9. června se v naší MŠ uskutečnila Miniškolička a to pro nově přijaté děti, které nastoupí do MŠ ve školním roce 2021-2022. Paní učitelky si na zahradě připravily pro děti bohatý program a na závěr si všichni prohlédli interiér MŠ.

DEN S RYBÁŘI NA VANĎURÁKU
3. června jsme se vydali k obecnímu rybníku Vanďurák, kde místní rybáři ukázali dětem jak se loví ryby. Děti si také prohlédly nachytané ryby v kádi a  rybářské náčiní, vyzkoušely si nahodit udici a na závěr jsme si obešli i rybník. Děti si odnesly domů spoustu hezkých zážitků.

DEN DĚTÍ
1. června jsme v MŠ oslavovali Den dětí putováním za pokladem skřítka Všetečky. Děti  musely nejdříve plnit úkoly ze světa pohádek, následně najít místo, kde byl poklad ukryt a vykopat jej. Dětem se dařilo úkoly moc hezky plnit  a pak se dostavila i  neskutečně velká radost z nálezu pokladu.

NAŠE PRVNÍ ÚRODA ZELENINY
26.5. jsme se poprvé dočkali první úrody z našeho záhonu na zahradě MŠ. Vyrostly nám první ředkvičky.

3D Kino v ZŠ
V pondělí 24.5. se děti předškoláci zúčatnily promítání kina s názvem "Tajemné světy pod hladinou". Za použití 3D brýlí děti sledovaly úchvatnou hru barev korálů různých druhů. Nahlédli jsme do jeskyní a puklin, které slouží jako útočiště hejnům pestrobarevných ryb.Děti se nechaly okouzlit rozmanitostí života v moři a seznámily se s některými mořskými živočichy a životem v korálových útesech.

DRAMATIZACE POHÁDKY O KŮZLÁTKÁCH
Ve čtvrtek 15.4. jsme si s dětmi zdramatizovali pohádku O kůzlátkách. Děti dramatizace velmi bavila a pohádku jsme museli několikrát zopakovat.

SÁZÍME ZELENINKU
V týdnu od 19.4 do 23.4. jsme s dětmi sázeli do našeho vyvýšeného záhonu na zahradě MŠ semínka zeleniny. Nejdříve si děti záhon vyčistily a připravily příznivé podmínky pro sázení semínek  a to ředkvičky, hrášku a pažitky. Růst zeleniny s dětmi pravidelně kontrolujeme a zaléváme. Těšíme se na naši první úrodu.

DEN ZEMĚ
Paní učitelky ze třídy Včeliček pro děti v týdnu od 19.4. - 23.4.2021 připravily aktivity týkající se tématu ochrany přírody, jak třídíme odpad a jak se chováme k životnímu prostředí. Ve čtvrtek 22.4. se děti zapojily do projektu Mezinárodního Dne Země a pomáhaly vyčistit okolí cyklostezky za Sudoměřickým potokem.

KARNEVAL
 
12. 2. 2021 proběhl již tradiční fašaňkový karneval. V každé třídě si paní učitelky vesele vyzdobily třídy a připravily pro děti program plný společných soutěží, her, tance, písniček a nechyběly ani přehlídky masek. Děti si za odměnu odnesly balíčky a papírové klauny.

ZIMNÍ OLYMPIÁDA VE TŘÍDĚ BERUŠEK

Paní učitelky si pro děti ze třídy Berušek od 1. 2. – 5. 2. 2021 připravily akci přímo ve školce, a to týden „Zimní olympiády“. Děti každý den poznávaly formou her zimní sporty, vyzkoušely si různé sportovní vybavení, skládaly olympijské kruhy a zdolávaly ve třídě různé sportovní disciplíny, které souvisejí se zimou. Na konci týdne měly děti slavnostní vyhlášení s medailemi, což se jim velmi líbilo. 

STARÁME SE O PTÁČKY V ZIMĚ

V zimním období učíme děti, aby se staraly o volně žijící zvířata a ptáčky. Proto vyráběly děti z obou tříd pro ptáky lojové koule s obilím a semínky, které jsme rozvěsili na zahradě MŠ a v jejím okolí.

POZNÁVÁME POVOLÁNÍ A ŘEMESLA
Koncem měsíce ledna děti ze třídy Včeliček poznávaly různá řemesla a povolání, druhy materiálů a práci s nimi. Děti ve výtvarných chvilkách pracovaly s textilem - lepením různých kousků látek vytvářely postavy či zvířátka z pohádek. Při práci se dřevem se děti seznámily s různými druhy nářadí, zkoušely zatloukat hřebíky a ze dřeva si vyrobily panáčky podle své fantazie, kteří nám zdobili šatnu ve Včeličkách

TŘÍKRÁLOVÝ TÝDEN
Od 4. 1. do 8. 1. proběhl v naší MŠ Tříkrálový týden. Celý tento týden byl podladěn příběhem o putování králů do Betléma. Děti si hrály na krále, vyráběly si královské koruny, stavěly si betlémy z kostek, hrály se hry zaměřené k tomuto tématu, naučily se píseň My tři králové a mnoho dalšího. Toto téma jsme zakončili návštěvou místního kostela, kde jsme si prohlédli  krásný betlém.

VÁNOČNÍ NADÍLKA
Ve čtvrtek 17. prosince se uskutečnila v naší MŠ vánoční nadílka. Děti obou tříd našly pod stromečkem nejrůznější hračky, hry a pomůcky, které jim budou sloužit ve třídách.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
V pátek 4. prosince navštívil děti v naší školce Mikuláš se svojí družinou a nadělil jim dárečky. Děti vzácné návštěvě zazpívaly písničky a přednesly básničky.

VÝROBA ADVENTNÍCH VĚNEČKŮ
V pondělí 30. listopadu jsme si s dětmi ze třídy Berušek a Včeliček nazdobili adventní věnečky.

SKŘÍTCI PODZIMNÍČCI
V pátek 23. 10. se uskutečnilo v MŠ vyhodnocení skřítků Podzimníčků, které děti vyráběly doma se svými rodiči.

DIVADLO POHÁDKY Z TRUHLICE
Ve čtvrtek 15. 10. naši MŠ navštívilo divadlo ,,Pohádky z truhlice". Děti shlédly pohádkový příběh Truhlíka a Truhličky s názvem ,,Skřítek Zubykaz", který byl zaměřen na správné čištění zoubků.

REALIZACE VYVÝŠENÉHO ZÁHONU

V pondělí 14. 9. se děti zúčastnily v rámci enviromentální výchovy výroby vyvýšeného záhonu na byliny a zeleninu.

DRAVCI

Ve čtvrtek 10. 9. se děti ze třídy Včeliček zúčastnily společně se školáky naučného programu ,,Dravci" na dvoře ZŠ. Děti si mohly prohlédnout např. jestřába, sokola či orla a také různé druhy sov: výra, sovu, pálenou, sýčka či kulíška. Děti se dozvěděly zajímavosti o životě těchto dravců, o jejich způsobu lovu, potravě, a některé opeřence si mohly i pohladit.

Nástěnka

ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ
VZDĚLÁVÁNÍ ve školním roce 2023/2024
Úplata se platí za každé dítě, které je zapsáno do MŠ. částka úplaty je 300,- Kč měsíčně.
Úplatu neplatí děti předškoláci nebo děti s odkladem školní docházky.
Přihlášené děti na prázdninový provoz platí úplatu 200,-Kč
PLATBA STRAVNÉHO - ZVÝŠENÍ ZÁLOH
stravné se platí bezhotovostní platbou na účet školy. Splatnost je k 10-tému každého měsíce. Měsíční záloha
MŠ 2-6 let 1000,-Kč
MŠ 7 let - odklad 1100,-Kč
ZŠ 7-10 let 600,-Kč
ZŠ 11 let 700,-Kč
První splátka musí být zaplacena do 10.9.2023.Vyúčtování proběhne vždy na pololetí a na konci školního roku vrácením přeplatku na účet.
Odhlašování obědů do 7.00 hod.
V případě dotazů se obraťte na vedoucí ŠJ Alenu Baculíkovou.

Kontakt na MŠ

Milí rodiče,
pokud se v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:00 hod. nebudete moci dovolat na pevnou linku naší MŠ 518 335 224, volejte, prosím, na mobil MŠ 722 917 530.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina
Školní jídelna
ZŠ a MŠ Sudoměřice

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy