Uskutečněné akce 2016/2017

PÍSEČNÁ ANIMACE
6. 3. 2017 dopoledne přijela za dětmi do MŠ paní Marika Koňařová s programem PÍSEČNÁ ANIMACE. Děti pozorovaly obrázky, které se tvořily kresbou do písku a samy si následně kresbu vyskoušely.

KARNEVAL
23. 2. 2017 se uskutečnil v naší MŠ KARNEVAL. Děkujeme rodičům za krásné masky, které připravili svým dětem.

DIVADLO ŠIKULKA
13. 1. 2017 dopoledne přijelo za dětmi do MŠ DIVADLO ŠIKULKA. Divadélko zahrálo dětem sérii  tří výchovných pohádek : Loupežník a pyšná princezna; Adélka a zoubečky; Kouzelná bylinka, aneb Jak se Honzík uzdravil. Děti se dozvěděly proč je pýcha špatná vlastnost, proč dbát o naše zdraví a jaké následky přináší neposlušnost.

TŘI KRÁLOVÉ
6. 1. 2017 dopoledne děti z MŠ koledovali ve vlastnoručně vyrobených papírových korunách jako králové.

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU
21. 12. 2016 odpoledne se uskutečnilo Zpívání u stromečku (U STATKU). Vystoupily děti z MŠ a ZŠ.

VÁNOČNÍ NADÍLKA
15. 12. 2016 dopoledne se v obou třídách MŠ uskutečnila Vánoční nadílka.

PEČENÍ PERNÍČKŮ
V obou třídách MŠ se uskutečnilo pečení perníčků. Děti si vyskoušely, jak se těsto vyvaluje, vykrajovaly si různé formičky a samy si perníčky ukládaly na plech.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
5. 12. 2016 dopoledne se v MŠ konala Mikulášská nadílka

,,RADUJME SE, VESELME SE"

28. 11. 2016 jsme se s dětmi obou tříd MŠ zúčastnili programu „Radujme se, veselme se “ ve skanzenu ve Strážnici,kde jsme prožili dopoledne poznáváním vánočních zvyků.

ADVENTNÍ DÍLNIČKY
24. 11. 2016 se konaly v naší MŠ ADVENTNÍ DÍLNIČKY.

VÁNOČNÍ FOCENÍ
16. 11. 2016 dopoledne přijela do naší MŠ paní fotografka Blanka Jurčeková a uskutečnla vánočního focení.

PREVENTIVNÍHO SCREENINGOVÉHO VYŠETŘENÍ
15. 11. 2016 přijela do naší Mateřské školy zdravotnická pracovnice společnosti Prima Vizus, o.p.s. Pomocí vyšetřovací videokamery provedla u dětí vyšetření  zraku v rámci PREVENTIVNÍHO SCREENINGOVÉHO VYŠETŘENÍ na základě písemného souhlasu rodičů.

„ODKUD SE BERE JÍDLO?“

11. 11. 2016 dopoledne se konal ve 2. třídě ve Včeličkách Výukový program VIS Bílé Karpaty s názvem „Odkud se bere jídlo?“ Děti poznávaly některé tradiční způsoby vyrábění potravin, zkoušely si samy některé vyrobit, seznámily se s názvy některých již lidových pomůcek, například s máselnicí. Máslo si potom samy vyrobily a s pečivem i zeleninou jej ochutnaly. Prakticky si na modelu krávy vyzkoušely, jestli by uměly nadojit mléko.

LOGOPEDICKÁ DESPITÁŽ
8. 11. 2016 dopoledne přijela do naší MŠ LOGOPEDKA SPC HODONÍN PRO DĚTI S VADAMI ŘEČI PANÍ MGR. ALENA HORÁKOVÁ a provedla u dětí orientační jednorázové logopedické vyšetření.

PODZIMNÍ DOSTAVENÍČKO
20. 10. 2016 se v tělocvičně ZŠ uskutečnilo ,,PODZIMNÍ DOSTAVENÍČKO". Zde byli vystaveni Vaši krásní ,,Podzimníčci", na kterých jste se podíleli společně se svými dětmi. Všem děkujeme za velkou podporu a účast. Tešíme se na příští rok.

KOZA RÓZA
13. 10. 2016 přijelo za dětmi MŠ divadélko Lenka s pohádkami ,,KOZA RÓZA" a ,,Otesánek".

KERAMICKÁ DÍLNIČKA
11.10. 2016 dopoledne se pro děti ze třídy Včeličky konala KERAMICKÁ DÍLNIČKA.

DRAKIÁDA
29. 9. 2016 se konala DRAKIÁDA. Děti za podpory svých rodičů, představily své draky a jejich lety. Všichni byli odměněni papírovým dráčkem, sladkostí a nejlepší letci diplomy a balíčkem. Tímto všem děkujeme.

27. 3. Návštěva knihovny

28. 3. Recitační soutěž Petrov

11. 4. Zápis do 1. třídy

19. 4. od 15.00 do 17.00 Konzultační schůzky s rodiči

Individuální schůzky s rodiči- možno ve trojici rodič+žák+vyučující.