logotyp

1.světová válka a první republika - centra aktivit

V týdnu 3. - 6. května jsme se věnovali v rámci center aktivit probranému učivu vlastivědy - 1. světové válce a první republice. Děti během týdne navštívily 4 centra: Ateliér - děti měly možnost výběru - mapa Československého státu od roku 1918 - skupinová práce, návrh vlastní bankovky, dobový portrét či velká vlajka sestavená z různých předmětů. Matematika - zajímaly se o dobové zbraně - puška Mauser M 98 a tank Mark I. - pracovaly s jednotkami délky a hmotnosti, násobily a dělily. Také vyhledávaly informace v tabulce padlých vojáků a civilistů v různých zemích během první světové války - sčítaly, odčítaly, porovnávaly. Také měly možnost zjistit v obchodě současné ceny potravin oproti cenám v období první republiky. Kultura - tentokrát jsme se zaměřili nejen na český jazyk (úryvek z deníku legionáře) a literaturu (Dášeňka a Povídání o pejskovi a kočičce - díla bratří Čapků), ale také na film (Vlasta Burian) a divadlo (Voskovec a Werich). Historie - umožnila dětem shrnout si informace o tomto období prostřednictvím krátkých videí, křížovky, doplňovaček, práce s fotografiemi a také zjišťování firem z období první republiky a jejich zboží, které vyráběly.

Nástěnka

JMENOVÁNÍ NOVÉ ŘEDITELKY

Od 12. 10. 2022 byla jmenována do funkce ředitelky ZŠ a MŠ Sudoměřice paní Mgr. Michaela Janečková. Konkurzní řízení proběhlo 10. 10. 2022.
ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Úplata se platí za každé dítě, které je zapsáno do MŠ. částka úplaty je 300,- Kč měsíčně.
Úplatu neplatí děti předškoláci nebo děti s odkladem školní docházky.
PLATBA STRAVNÉHO - ZVÝŠENÍ ZÁLOH
stravné se platí bezhotovostní platbou na účet školy. Splatnost je k 10-tému každého měsíce. Měsíční záloha
MŠ 2-6 let 940,-Kč
MŠ 7 let - odklad 1000,-Kč
ZŠ 7-10 let 500,-Kč
ZŠ 11 let 600,-Kč
První splátka musí být zaplacena do 10.9.2022.Vyúčtování proběhne vždy na pololetí a na konci školního roku vrácením přeplatku na účet.
Odhlašování obědů do 7.00 hod.
V případě dotazů se obraťte na vedoucí ŠJ Alenu Baculíkovou.

Kontakt na MŠ

Milí rodiče,
pokud se v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:00 hod. nebudete moci dovolat na pevnou linku naší MŠ 518 335 224, volejte, prosím, na mobil MŠ 722 917 530.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina
Školní jídelna
ZŠ a MŠ Sudoměřice

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy