logotyp

Lidské tělo - centra aktivit

V pátek 27. 5. jsme se celé dopoledne věnovali tématu Lidské tělo. V centru Ateliér jsme si vyzkoušeli vytvořit trávicí soustavu z předmětů kolem nás, "pumpu" - princip fungování srdce, plíce z papíru a sáčků a také "telefon" z kelímků a provázku - zaměření na náš sluch. V centru Matematika jsme tentokrát měřili - některé části svého těla - dlaň , paži, chodidlo...Měřili jsme také počet nádechů v klidu, po mírné námaze a po větší námaze a počítali aritmetický průměr. Poprvé jsme se také setkali se siloměrem a měřením síly v newtonech. V centru Pokusy a objevy jsme si shrnuli informace o lidském těle a soustavách prostřednictvím osmisměrky a křížovky, hledali jsme QR kódy, na kterých byly další nové informace o našem těle, stejně tak i v netradičním kvízu o kostech. V centru Čtení a psaní jsme pracovali s přesmyčkami orgánů, hledali jsme základní skladební dvojice (orgán a činnost, kterou vykonává) a pracovali s básničkou o lidském těle, kde jsme hledali zájmena, rýmy, určovali slovní druhy a přídavná jména. Čtení s porozuměním bylo tentokrát na téma objevení očkování proti černým neštovicím. V závěru jsme si aktivity vyhodnotili. Mrkněte, co vše jsme dělali:-).

Nástěnka

ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ
VZDĚLÁVÁNÍ ve školním roce 2023/2024
Úplata se platí za každé dítě, které je zapsáno do MŠ. částka úplaty je 300,- Kč měsíčně.
Úplatu neplatí děti předškoláci nebo děti s odkladem školní docházky.
Přihlášené děti na prázdninový provoz platí úplatu 200,-Kč
PLATBA STRAVNÉHO - ZVÝŠENÍ ZÁLOH
stravné se platí bezhotovostní platbou na účet školy. Splatnost je k 10-tému každého měsíce. Měsíční záloha
MŠ 2-6 let 1000,-Kč
MŠ 7 let - odklad 1100,-Kč
ZŠ 7-10 let 600,-Kč
ZŠ 11 let 700,-Kč
První splátka musí být zaplacena do 10.9.2023.Vyúčtování proběhne vždy na pololetí a na konci školního roku vrácením přeplatku na účet.
Odhlašování obědů do 7.00 hod.
V případě dotazů se obraťte na vedoucí ŠJ Alenu Baculíkovou.

Kontakt na MŠ

Milí rodiče,
pokud se v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:00 hod. nebudete moci dovolat na pevnou linku naší MŠ 518 335 224, volejte, prosím, na mobil MŠ 722 917 530.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina
Školní jídelna
ZŠ a MŠ Sudoměřice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy