Úvod - ZŠ a MŠ Sudoměřice

VĚNUJTE PROSÍM POZORNOST ROZCESTNÍKU ÚPLNĚ NAHOŘE A KLIKNĚTE NA ZÁLOŽKU (ZŠ, MŠ, ŠD, ŠJ)

Školní poradenské zařízení

Na základě vyhlášky č. 197/2016sb. o poskytování služeb ve školách a školských poradenských zařízení pracuje na naší škole od 1. 9. 2016 školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP). Poradenské služby v ŠPP zajišťují výchovný poradce, školní metodik prevence a speciální pedagog.

ŠPP ve škole zajišťuje poradenské služby v rozsahu odpovídajícím počtu a vzdělávacím potřebám žáků školy zaměřené  především na:

• poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření
  • prevenci školní neúspěšnosti
  • podporu vzdělávání nadaných žáků
  • péči o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi a vytváření příznivého sociálního klimatu pro přijímání kulturních a jiných odlišností ve škole
  • včasnou intervenci při aktuálních problémech jednotlivých žáků a třídních kolektivů
  • prevenci rizikového chování a vyhodnocování účinnosti školních preventivních programů
  • metodickou podporu pedagogickým pracovníkům
  • spolupráci a komunikaci mezi školou a zákonnými zástupci
  • spolupráci školy se školskými poradenskými zařízeními

Preventista - Mgr. Šárka Daňková

Speciální pedagog- Mgr. Tereza Orságová

INFORMACE O ŠKOLE

Viz Kontakty

Základní a Mateřská škola Sudoměřice

Naše škola se nachází v Jihomoravském kraji v obci Sudoměřice nad Moravou. Jedná se o příhraniční obec bezprostředně sousedící se Slovenskou republikou. Naše malotřídní škola tvoří spolu se školní družinou, školní jídelnou a mateřskou školou jeden subjekt. V tomto školním roce se v základní škole vzdělává 68 žáků a v mateřské škole 50 dětí.
Jsme školou rodinnou, otevřenou pro všechny. Cesta, kterou jsme si zvolili čerpá ze současných vzdělávacích trendů a snaží se ty nejúčinnější aplikovat na místní podmínky. Prioritou je pro nás komunikace s veřejností, se zřizovatelem a rodiči. Každý z těchto lidí má možnost formovat kroky, kterými se bude škola Sudoměřice v budoucnosti ubírat. Vzhledem k nízkému počtu žáků se zde otvírá možnost pro velmi individuální práci s dětmi. Mohou k nám přicházet žáci se specifickými poruchami učení či nadaní a talentovaní a budou mít jistotu, že se jim dostane velmi individuální péče. Velkou váhu klademe na návrat ke kořenům. Při různých exkurzích, projektech nebo kulturních představeních vedeme žáky naší školy k objevování svého okolí. Naší snahou je tvořit školu pro život jako výchovně vzdělávací instituci s přátelskou a tvůrčí atmosférou, jejímž cílem je naučit žáky tvořivě myslet. Spolupracovat s rodiči a veřejností na základě vzájemné úcty a tolerance. Neustále školu modernizovat digitálními technologiemi a zkvalitňovat výuku. Spoluutvářet společenský a kulturní život vesnice.

Vízí naší školy je:

"Být otevřenou, tvořivou školou , která staví pevné základy pro celoživotní vzdělávání žáků ve třetím tisíciletí."

Škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu "Škola pro život".  Znění vzdělávacího programu je v souladu s platnými předpisy k dispozici ve sborovně školy, případně k nahlédnutí u vedení školy.

PROJEKT CESTA JE CÍL II.
Naše škola realizuje projekt Cesta je cíl II., reg.č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020464 podpořený z výzvy MŠMT Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování -Šablony pro MŠ a ZŠ III.
Projekt je zaměřen na:

-personální podporu – školní asistent
-rozvojové aktivity – projektový den ve výuce

-personální podporu – školní asistent
-rozvojové aktivity – doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem, projektový den ve výuce
-osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů ZŠ – zahraniční stáže pedagogických pracovníků ZŠ

Tento projekt je spolufinancován EU.