Uskutečněné akce 2017/2018

VÝLET KOVOZOO
22. 5. se uskutečnil výlet do Kovozoo ve Starém Městě s programem ,,Rákosníčkův rybníček"

ŠKOLNÍ AKADEMIE

20. 5. odpoledne se uskutečnila v tělocvičně ZŠ Školní akademie. Vystoupily děti z Mateřké a Základní školy, kroužek Sudomírek, Dramatický kroužek, Angličtina a Mažoretky. Všem děkujeme za spolupráci a za hojnou účast.

DIVADLO ŠIKULKA
11. 5. přijelo do MŠ manáskové divadlo Šikulka s pohádkami , Pohádka o lese a zemi" a ,,O princezně Zlatušce."

DIVADLO ŠIKULKA

27. 3. přijelo do MŠ maňáskové divadlo Šikulka s pohádkami "Polámané hračky", "O lakomé Markétce", "Otík a zápalky."
Děti si z pohádek odnesly poučení a rady o tom, jak se mají chovat ke svým kamarádům, jak mají pečovat o hračky a jak je nebezpečné si hrát s ohněm. Pobavily se veselými písničkami.
Toto divadlo nám zaplatil Spolek Rodiče dětem.
Moc děkujeme.

„BUĎME KAMARÁDI“

13. 3. dopoledne přijela do naší MŠ paní Svobodová se vzdělávacím a prožitkovým  programem
„BUĎME KAMARÁDI.“

Děti se dozvěděly, jak se cítí děti a lidé, kteří jsou nějakým způsobem postižení a  jak se k takovým dětem a lidem mají chovat.
Děti si samy vyzkoušely některé pomůcky, které  tito lidé v běžném životě používají.

KARNEVAL
30. 1. dopoledne se v MŠkonal KARNEVAL.
Děkujeme rodičům za krásné  kostýmy, které svým dětem připravili. Ještě jednou děkujeme za spolupráci.

BESEDA S MYSLIVCEM
24. 1. dopoledne se v MŠ uskutečnila beseda s myslivcem panem Stanislavem Náhlíkem. Děti se dozvěděly, jak pomáhají myslivci zvířatům v zimě a čekalo je také plno překvapení.

LOUTKOVÉ DIVADLO
17. 1.  se v MŠ konalo divadlo s pásmem 3 pohádek - ,,O kominíčkovi", ,,O Sněhurce" a ,,Otesánek."

Pohádky dětem zahrála loutkoherečka Lenka Sasínová.

PRVŇÁCCI NA NÁVŠTĚVĚ V MŠ
11.1. dopoledne děti ve Včeličkách navštívili prvňáčci.Všichni si společně zahráli s novými hračkami z vánoční nadílky. Postavili si společné stavby a prvňáčci svým mladším kamarádům sdělily , co se už ve škole naučili  a na co nejvíc se do školy těší.

MY TŘI KRÁLOVÉ
5. 1.  v rámci dopolední vycházky šly děti koledovat - ,,My tři králové"

VÁNOČNÍ NADÍLKA

19.12. se v obou třídách konala nadílka dárečků pod stromečky.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
5.12. navštívil naši Mš Mikuláš za doprovodu anděla a čertíků. Všchny děti byly odměněny balíčky od Mikuláše.

ADVENTNÍ DÍLNIČKY

29.11. odpoledne se konaly v  jídelně naší MŠ ADVENTNÍ DÍLNIČKY.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - VČELIČKY
8. 10. dopoledne děti ze Včeliček navštívily knihovnu v Sudoměřicích. S prostředím knihovny děti seznámila paní knihovnice Monika Podrazilová. Děti si vyslechly příběh o Skřítkovi Knihovníčkovi, prohlédly si vystavené  knihy a seznámily se s chodem knihovny. Do školky si vypůjčily knihy na čtení před odpočíváním.

PŘEHLÍDKA SKŘÍTKŮ PODZIMNÍČKŮ Z DOMÁCÍCH DÍLNIČEK A PODZIMNÍ DOSTAVENÍČKO

9. - 12. 10. pořádála naše MŠ " PŘEHLÍDKU SKŘÍTKŮ PODZIMNÍČKŮ Z DOMÁCÍCH DÍLNIČEK"
Výstavu skřítků jsme si v MŠ slavnostně ukončili.

12. 10. konalo v tělocvičně ZŠ ,,PODZIMNÍ DOSTAVENÍČKO"

KERAMICKÉ DÍLNIČKY - VČELIČKY

11. 10. jsme měli ve Včeličkách keramické dílničky. Do MŠ za námi přijela paní Bc. Marie Flašarová z DDM Strážnice. Děti si s ní ve třídě vyzkoušely, jak se zpracovává keramická hlína. Vytvořily si kouli, kterou si vyválely válečkem do placky, ze které si nožíkem vyřezaly dýně. Při práci byli moc šikovní, všichni se zapojili a pracovaly samostatně.

LOUTKOVÉ DIVADLO ŠIKULKA

4. 10. dopoledne přijela do naší MŠ loutkové divadlo Šikulka s pásmem pohádek "O poslušnosti".Pohádky - Nepořádný medvídek, O neposlušném Matýskovi, O tučňáčkovi a novém přátelství. Divadelní představení zaplatil SPOLEK ,,RODIČE DĚTEM".

Přání

Všem žákům, rodičům a přátelům školy přejeme krásné prázdniny!!!