Projekty Školní mléko a Ovoce do škol

Školní mléko

Naše škola se již před hezkou řádkou let zapojila do projektu Školní mléko. Hlavním úkolem projektu je podpořit spotřebu mléka a mléčných výrobků u dětí.  Díky dotacím EU a podpoře výrobců mají žáci základní školy  nárok na dotované mléčné výrobky.

Ovoce do škol

Projekt Ovoce do škol podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u žáků 1. stupně základních škol za pomocí evropských a státních dotací. Výrobky jsou dodávány přímo do škol, která uzavře smlouvu s některým ze schválených dodavatelů. Výhodou je, že si žáci mohou tyto výrobky vyzvednout zdarma ve své škole, kam jsou dodávány pravidelně po předběžné dohodě se školou. Cílem projektu je zvýšit oblibu produktů ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení jejich spotřeby, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšení zdravotního stavu dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Oba projekty Ovoce do škol a Školní mléko mají za cíl zlepšit stravovací návyky dětí.

2. 6. Sportovní dopoledne se ZŠ Petrov

31. 5. Focení ve škole

Focení bude pouze hromadné (celá třída) a možnost focení pouze jednotlivých dětí (popř. sourozenců, pokud chodí spolu do školy).

29. 5. 2017 Ukázková hodina Jazykové školy MORAVIA

AJ - 3. 4. a 5. ročník

27. 5. Od tabletu zpátky k světu - 14:00 - 17:00

- zábavné odpoledne v přírodě pořádá Spolek " Rodiče dětem"