Prevence

Kontakt:  Pedagogicko- psychologická poradna Hodonín   www.ppp-hodonin.eu,
tel.: 518 606 411, fax: 518 606 421
e-mail: ppp.hodonin@ho.orgman.cz

pracoviště Veselí nad Moravou Kollárova 1660, 698 01 Veselí nad Moravou, tel.: 518 324 112, 518 326 177

Školní poradenské pracoviště

Na základě vyhlášky č. 197/2016sb. o poskytování služeb ve školách a školských poradenských zařízení pracuje na naší škole od 1. 9. 2016 školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP). Poradenské služby v ŠPP zajišťují výchovný poradce, školní metodik prevence a speciální pedagog.

ŠPP ve škole zajišťuje poradenské služby v rozsahu odpovídajícím počtu a vzdělávacím potřebám žáků školy zaměřené  především na:

• poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření
  • prevenci školní neúspěšnosti
  • podporu vzdělávání nadaných žáků
  • péči o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi a vytváření příznivého sociálního klimatu pro přijímání kulturních a jiných odlišností ve škole
  • včasnou intervenci při aktuálních problémech jednotlivých žáků a třídních kolektivů
  • prevenci rizikového chování a vyhodnocování účinnosti školních preventivních programů
  • metodickou podporu pedagogickým pracovníkům
  • spolupráci a komunikaci mezi školou a zákonnými zástupci
  • spolupráci školy se školskými poradenskými zařízeními

Výchovný poradce – Mgr. Hana VeseláPreventista - Mgr. Šárka DaňkováSpeciální pedagog- Mgr. Tereza Orságová

Práce s informacemi a důvěrnými daty: Informace a důvěrná data o žácích, která mají poradenští pracovníci k dispozici, jsou ochraňována v souladu se zákonem č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Konzultační hodiny všech pracovníků školního poradenského pracoviště ve školním roce  jsou stanoveny jednotně na úterý od 14:00 do 15:00 hodin.  V případě naléhavé potřeby je možné si domluvit individuální konzultace.