Angličtina

ÚKOLY 7.4. - 14. 4.

06.04.2020

HELLO EVERYBODY!
Ahoj všichni, mám tu pro vás další lekci angličtiny. Nové úkoly a procvičování. Čeká nás závěr lekce 6, opakování a nový příběh kamaráda Colina. Pojďme na to.
Děkuju všem, kteří se mnou komunikují buď mailem nebo skypem. Těší mě váš zájem o angličtinu. Jedničky si rozhodně píšu. Vy ostatní doufám, že taky do angličtiny něco děláte. Jakmile se vrátíme do školy bude to potřeba! Kdybyste měli s čímkoli problém jsem na mailu zssuddamborska@seznam.cz. Odpovídám každý den!

Začněme tentorát v activity book na straně 57. Stroj na zvuk nám říká, že budeme řešit problém s výslovností. Tentokrát budeme rozlišovat písmeno "C". Někdy se vyslovuje jako /k/ někdy zase používáme /s/. Schválně dokážeš už to sám rozsoudit? Slovo cake? Vyslovujeme zde písmeno "c" jako /k/ nebo jako /s/? Nadepiš si tyto sloupce. Do sloupce nalevo patří všechna slova, kde se c vyslovuje jako /k/ a do sloupce vlevo patří všechna slova, kde se "c" vyslovuje jako /s/. (Jestli nevíš jak, podívej se na stranu 47, kde jsem podobné cvičení již dělali). 
Nejprve si pusť poslech a opakuj slova, které uslyšíš. Zpívej si, každé slovo uslyšíš 3x. Potom zkus tato slova správně rozdělit. Kontrolka ti poslouží ke zpětné kontrole. (dole ve fotogalerii). 
video: https://www.youtube.com/watch?v=82CXraR2G3Q

V acitivity book budeme pak pokračovat i dál. Další cvičení je básnička. Pusť si ji několikrát zde: https://elt.oup.com/student/happystreet/level2/songsandchants_02/songsandchants_02_06/singalong_unit06rhyme?cc=cz&selLanguage=cs
Zapamatuj si spojení all over (zapiš si do sešitu slovíček), znamená to všude kolem. 


Opakování:
V pracovním sešitu na straně 58 je závěrečné shrnutí lekce 6. Tvým úkolem bude jej vypracovat podle mých pokynů.
1. První cvičení by stačilo splnit ústně, ale vy mi ho i napíšete. Nebudete však psát všech 6 vět, ale stačí mi tři. Vyberte si buď kluka nebo holku a napište mi ve třetí osobě co má rád(a) a co nemá rád(a), podle zadání. Do sešitu nebo na papír, vyfoťte a pošlete.
2. Vyjmenuj dny v týdnu. Klidně to nahrajte na video a pošlete. 
3. Spojíte věty a napíšete je pouze česky do sešitu. Zajímá mě překlad. Vyfotíte a pošlete, společně s prvním cvičením. 
4. Zhodnoťte svůj výkon. Vybarvěte hodnocení, které si podle sebe zasloužíte. 

Do dalšího týden se naučte nová slovíčka z lekce 7 (viz. fotogalerie) - na skypu můžeme procvičit výslovnost, doma se naučte psaní a překlad.

Za odměnu si potom pusti Colin in Computerland. Dokážeš převyprávět, co se Colinovi zase přihodilo (česky). 
https://youtu.be/NXlVEnI6HDI


No a pro někoho je to samozřejmě málo, angličtina ho baví a chce se v ní pořád zlepšovat a prohlubovat znalosti. 
Zkus tento odkaz na pořad na déčku. 
https://decko.ceskatelevize.cz/jazyky/aj-bila-pani#episode1video1
Ke každému dílu jsou i hry se slovíčky. Pořad si můžeš pustit v několika verzích anglicky s titulky nebo česky s anglickými titulky. Je to na tobě. 

Když budete potřebovat zase ve středu budu na skypu ;) 
Jinak přeji hezké a klidné Velikonoce. kontrolka sound machine a slovíčka lekce 7

Hello!

31.03.2020

Hello!
po trochu delším týdnu vás všechny opět zdravím a přidávám novou dávku úkolů z angličtiny. Mám velmi málo zpráv o tom, jak vám to jde, takže se na tom pokusím více zapracovat. Přes program skype jsem vytvořila naši soukromou online konverzaci, kam se můžete připojit, můžete mi přes kameru zavolat, můžeme společně vaše úkoly projít. Nabízím, že vždy ve středu od 8:30 do 11:30 budu na příjmu a můžete mě takto kontaktovat (nebo i po předchozí domluvě, třeba odpoledne). 
Jak si stáhnete skype se dozvíte podle návodu na této stránce - https://mujsoubor.cz/magazin/jak-nainstalovat-skype-do-pc
P
okud již skype máte zkopírujte následující odkaz https://join.skype.com/fRrca3XX5beu
Snad nám tento nový komunikační kanál bude fungovat a brzy se uvidíme na online hodině angličtiny. 


ÚKOLY 31. 3. - 6. 4.

Pro začátek začněme opakováním, udělejte si online testík, obě dvě cvičení. Jak to šlo? 
https://elt.oup.com/student/happystreet/level2/czechexercises/lekce6?cc=cz&selLanguage=cs

Umíš mi odpovědět na otázky: Do you watch game shows? What´s your favourite game show? 
Jaký je rozdíl mezi větami: I watch television on Friday. / I love watching television. 
Jestli umíš odpovědět studuješ velmi dobře. A můžeš pracovat na dalších úkolech. Pokud ne, určitě mě zítra kontaktuj přes skype a zkusíme se k tomu vrátit.Úkoly tento týden budou zaměřeny na čtení, porozumění a psaní. Nalistuj si stranu 40 v učebnici. Co vidíš? Televizní program. Oddebíráte doma ještě televizní program? Jak vypadá ten český? Co všechno můžeme z toho televizního programu vyčíst? 
Přelož následujícíc údaje - What´s on tv today?, Monday, time, channel 1,2,3 (Co je dneska v televizi?, pondělí, čas, kanál 1,2,3)
Projdi si celý program, ukazuj si jednotlivé programy a zkoušej si překládat, co znamenají a o čem jsou. Může ti pomoct google.translator (v nouzi nejvyšší).
Pokračuj pak ve cvičení 2. Přečti si otázku a odpověz na ni. Očíslované odpovědi napiš do sešitu AJ/ŠK, vyfoť a pošli mi zpět na mail. 

Dále nám zbylo trochu psaní na straně 56 (zjistila jsem, že stranu 55 máme jinou). Takže si udělejte na straně 56 cvičení 1. Přečtěte si všechna slova a doplňte do textu. Co říká Polly a Jack.
V druhém cvičení poté nakreslete svůj oblíbený program a popište, o čem je. Vyfoťte a pošlete mi úkol na mail. 

A to je všechno. 

Za odměnu a pro zbystření poslechu si pusť díl ze Sesame street, Jak Bert a Ernie sledují TV.  
https://www.youtube.com/watch?v=ezhsJBQrP4wÚKOLY 23.3. - 27.3.

OPAKOVÁNÍ:
V rámci opakování nového učiva vypracujte nejdříve stranu 53 v activity book. Cvičení číslo 3 si přečtěte a přeložte. Zkontrolujte si, že tomu, co říká chlapec rozumíte. Na konci článku najdete správnou odpověď, ale využijte ji pouze ke kontrole! Poté zkuste doplnit rozvrh činností chlapce podle dnů. Co dělá v pondělí? Co v úterý? Jaký čas slovesa použiješ? Pracuj podle příkladu.
Cvičení 4 - Je obrácené cvičení 3. Nejprve máš sepsán rozvrh činností a tvým úkolem je zapsat do textu správné názvy. 

NOVÉ UČIVO:
Tématem tohoto týdne jsou pořady v televizi. Slovíčka znáte, takže si je připomeňte. Přečtěte si text pod obrázky v učebnici na straně 39. Přeložte co si znamenjí jednotlivé programy. What´s your favourite TV programme? (Jak je tvůj nejoblíbenější?) - Tuto otázku si položte navzájem s rodiči nebo sourozenci. Poté si cvičení splňte - https://youtu.be/ImOvf0A6UQM
Cvičení dva si opět pusťte na youtube - https://youtu.be/10cLLjmK2CI Dole pod videem je přepis i překlad. Zkuste si tento rozhovor nacvičit ve dvojici s rodičem nebo sourozencem. Obměňujte pořady a mluvte anglicky! 
Učivo procvičujte v activity book na straně 54. Odkaz na cvičení 1 zde - https://youtu.be/0PyS3Zh8nw8
Cvičení dva je bonusový úkol - zamysli se a napiš jaké pořady a tv kanály máme v ČR.

Komu by nestačilo - může dále procvičovat zde:
https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-4-trida/days-of-the-week
https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-4-trida/slovesa-1

Kontrola cvičení

AB 52/1,2AB 52/1,2

AB 53/3,4AB 53/3,4

23.03.2020

Ahoj čtvrťáci! 
Vytvářím zde prostor pro naše společné hodiny anglického jazyka. Vidím, že většina z vás si pustila odkazy na youtube a mám z toho radost, že na angličtinu myslíte a nezanedbáváte ji. Je to přeci jenom velmi důležitý předmět, který vám otevírá spoustu dvěří a možností v dnešním světě! Dole v galerii si zkontrolujte stránku 52 v pracovním sešitu a pojedeme tento týden dál. Kdybyste cokoli potřebovali napiště mi mail na zssuddamborska@seznam.cz a problém se pokusíme vyřešit touto cestou. 

Nástěnka

Informace pro rodiče (zákonné zástupce)

Vážení rodiče- zákonní zástupci,
z důvodu mimořádných opatření a vyhlášení nouzového stavu na území České republiky jsme po zvážení všech okolností přijali tato opatření:
- Paní učitelky budou pokračovat v zasílání úkolů pro žáky, a to zpravidla 2x týdně, v pondělí a ve středu. Komunikace bude probíhat především prostřednictvím mailu.
- Pedagogičtí pracovníci z rozhodnutí ředitelky školy budou pracovat převážně v režimu home office.
- Provozní pracovníci budou ve škole dle potřeb zajištění základního provozu.
Mgr. Hana Veselá, řed. školy

ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ

Vážení rodiče,
- Tiskopis o rozhodnutí o OČR vystaví škola v kanceláři hospodářky školy v ZŠ - nově i pro děti z MŠ od 17. 3. 2020 z důvodu uzavření MŠ.ZÁKAZ PŘÍTOMNOSTI ŽÁKŮ V ZŠ

Vážení rodiče (zákonní zástupci),
z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN (naleznete v sekci základní školy-dokumentace) se s účinností od 11. 3. 2020 do odvolání
ZAKAZUJE PŘÍTOMNOST ŽÁKŮ V ZÁKLADNÍ ŠKOLE. Je to zatím jediná oficiální informace, kterou jsme získali. O dalších krocích Vás budeme průběžně informovat prostřednictvím webových stránek a místním rozhlasem.

V Sudoměřicích dne 10. 3. 2020 Mgr. Hana Veselá, ředitelka školy

SPOLEK RODIČE DĚTEM- -ZRUŠENÍ ČLENSKÉ SCHŮZE

NÁHRADNÍ ZASEDÁNÍ ČLENSKÉ SCHŮZE , KTERÉ SE MĚLO KONAT 18.3.2020 BYLO ZRUŠENO. O NÁHRADNÍM TERMÍNU BUDETE PO VÝJIMEČNÉ SITUACI INFORMOVÁNI. M. KOČIŠ

Marian Kočiš

Hygienická doporučení

Informace vydané Krajskou hygienickou stanicí JMK k zabezpečení preventivních opatření výskytu nového typu koronaviru COVID-19, KLIKNĚTE NA NADPIS HYGIENICKÁ DOPORUČENÍ

Nový kontakt na MŠ

Milí rodiče,
pokud se v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:00 hod. nebudete moci dovolat na pevnou linku naší MŠ 518 335 224, volejte, prosím, na mobil MŠ 722 917 530.

INFORMACE k Úplatě MŠ a zálohám na stravném

Vážení rodiče,
vzhledem k prodloužení nouzového stavu vládou od dubna 2020 rušíme poplatek za školné v MŠ.
Z tohoto důvodu žádáme rodiče dětí, kteří hradí stravné a školné bankovním převodem, aby tyto platby do odvolání zrušili.
V případě přeplatku na "školném" vám bude částka vrácena (na konci školního roku- v měsíci srpnu). Stravné bude vyúčtováno k 31.7. 2020 (děti jsou po dobu uzavření objektu mateřské školy automaticky odhlášeny). Vzhledem k tomu, že byl provoz naší MŠ přerušen od 17. 3. 2020 vč., vychází poměrná výše úplaty za předškolní vzdělávání za měsíc březen 2020 ve výši 100,- Kč. Prosíme o sledování webových stránek naší školy. Řídíme se dle platné vyhlášky 14/2005 Sb., §6 .
V případě dotazů či nejasností se nás s důvěrou obraťte. Přejeme pevné nervy a hodně zdraví. Vedení ZŠ a MŠ

Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče,
V souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu bylo vydáno Opatřením ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol všech zřizovatelů pro školní rok 2020/2021 Praha, 18. 3. 2020 Č. j.: MSMT-12639/2020-1. Vzhledem k těmto opatřením Vám sděluji, že zápis k povinné školní docházce proběhne v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů.
Zápis do 1. třídy naší Základní školy a Mateřské školy Sudoměřice, okres Hodonín, příspěvková organizace se uskuteční dne 7. 4. 2020. bez osobní přítomnosti dětí ve škole.
Potřebné formuláře s podrobnými informacemi o průběhu Zápisu do 1. třídy naleznete dne 23. 3. ve svých poštovních schránkách.
Děkujeme za spolupráci Mgr. Hana Veselá, ředitelka školy

UZAVŘENÍ MŠ

ZŠ a MŠ Sudoměřice oznamuje, že na základě Vládou ČR přijatých krizových opatření a doporučení nadřízených orgánů a po dohodě se zřizovatelem, bude Mateřská škola v Sudoměřicích od 17.3.2020 do odvolání uzavřena. Kuchyně pro ostatní strávníky bude i nadále v provozu. Děkujeme za pochopení.

Konzultační hodiny

Konzultační hodiny pro rodiče žáků ZŠ jsou každé pracovní úterý 13.30 - 14.30 hod.
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina
Školní jídelna
ZŠ a MŠ Sudoměřice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy