Aktuálně z naší školky

Mateřská škola s prostornou zahradou stojí téměř naproti Základní školy. Kapacita školky je 54 dětí. Každá třída má svoji hernu, lehárnu i sociální zázemí. Herny jsou vybaveny velkým množstvím kvalitních hraček, stavebnic, hracích koutků a vzdělávacích prvků.

Pro přirozené učení a rozvoj spolupráce mezi dětmi nám slouží stavebnice Lego a Lego – Dacta. K naplňování cílů předškolního vzdělávání nám také napomáhá interaktivní 3D Box, který využíváme ve skupinových činnostech při práci s dětmi. K budově mateřské školy náleží prostorná zahrada, která je vybavena různými herními prvky pro rozvoj hrubé motoriky a fyzické zdatnosti dětí. Ke vzdělávací práci využíváme na zahradě altán s posezením     a 2 velká pískoviště. V letních měsících máme na zahradě zabudované mlhoviště.

Do přírody je to od nás jen pár kroků. Prožitek a přímý kontakt s okolním prostředím je v předškolním věku nejlepším prostředkem pro získávání a ověřování dětských zkušeností. Probouzíme v dětech lásku k přírodě. Zaměřujeme se na rozvoj komunikačních dovedností, citového prožívání a vytváření pozitivního vztahu k místu, ve kterém žijí. Během školního roku pořádáme pro děti výlety do divadel a exkurze do blízkého okolí. Děti v posledním roce předškolního vzdělávání připravujeme na přirozený přechod do základní školy návštěvami jejich starších kamarádů ve výuce ve třídách Základní školy Sudoměřice.

Je pro nás důležité, abychom dny v naší mateřské školce společně s dětmi prožili příjemně. Abychom domů odcházeli s takovými prožitky, které naplňují naši touhu mít přátele, poznávat okolní svět, objevovat, učit se, aby zde děti navázaly první dětská přátelství a získaly krásné zážitky, na které budou jednou rády vzpomínat.